Mūsų šalyje medinės konstrukcijos turi labai gilias bei senas naudojimo tradicijas. Kadangi jos ilgą laiką buvo pagrindinės ir būtent iš šios natūralios medžiagos dažniausiai buvo statomi individualūs namai. Tiesa, šiais laikais situacija kiek kitokia ir vis dažniau naudojamos modernesnės medžiagos. Jos pasirenkamos dėl išskirtinių savybių, paprastesnių darbų bei ilgesnės tarnavimo trukmės ir neretai netgi mažesnės kainos. Tačiau tai nereiškia, kad statybinė mediena jau nėra naudojama arba ji pasitarnauja retai. Kadangi ši medžiaga naudojama praktiškai kiekvieno individualaus namo statybai ir šiomis dienomis. Tiesa, dažniausiai ji būna atsakinga tik už stogo konstrukciją. Todėl ir jos poreikis nėra toks didelis. Kadangi nereikia masyvių rąstų, iš kurių būtų statomos namų sienos. Nors tokių statinių dar pasitaiko, tačiau jie nėra labai dažni, lyginant su visais kitais. Taigi, ši natūrali medžiaga dar yra naudojama pakankamai gausiai, tačiau jos panaudojimo sritis yra pakankamai siaura. Aišku, jeigu kalbama vien apie statyboms skirtą medį, kadangi kitose srityse jis taip pat reikalingas ir tikrai dažnai pasirenkamas, pavyzdžiui, apdailos darbams.

Statybinė mediena kaina ir ją lemiantys veiksniai

Finansinis aspektas yra labai svarbus praktiškai kiekvienoje situacijoje, todėl ir renkantis šį gaminį jis tikrai nebus išimtis. Tuo labiau, kad net iš pirmo žvilgsnio pakankamai panašūs produktai gali kainuoti gana skirtingai. Ir dažniausiai taip nutinka dėl jų savybių, kurių akivaizdžiai pamatyti negalime, bet jos yra labai svarbios. Tai būtų medžio kietumas. Kuris yra nustatomas specialiais testais ir pagal tai visi gaminiai suskirstomi į klases. Tuomet jau atitinkamai naudojami pagal poreikius. Svarbesnėms konstrukcijoms pasirenkant pačius tvirčiausius. O mažiau svarbioms renkantis pigiau kainuojančius variantus, kadangi ten išskirtinių savybių nereikia. Todėl ir bereikalingai išlaidauti niekas nenori. Tačiau net ir praktiškai tokia pati parduodami statybinė mediena Vilniuje gali kainuoti ne vienodai. Šis skirtumas atsiranda ne dėl skirtingų savybių, bet dėl pardavėjų taikomos kainodaros. Kadangi kiekviena įmonė savarankiškai nustato savo prekių kainas. Todėl ir skirtumai priklausomai nuo prekybos vietos gali būti pakankamai akivaizdūs. O tai dar vienas papildomas veiksnys, nuo kurio priklauso galutinės išlaidos. Tiesa, dėl to kaina kardinaliai neturėtų skirtis.

Kur parduodama statybinė mediena?

Tai yra pakankamai dažnai naudojamas produktas, todėl ir jį įsigyti nėra labai sudėtinga. Aišku, dar nemažai priklauso nuo norimų medienos parametrų. Patys paprasčiausi ir standartiniai variantai gali būt parduodami ir įprastuose statybinių medžiagų bei buitinių prekių prekybos centruose. Tačiau ieškant labiau specifinių gaminių reikėtų atkreipti dėmesį į specializuotas įmones. Paprasčiausia jas rasti būtų internete. Tereikia pasidomėti, kur parduodama statybinė mediena Vilnius arba bet kuris kitas jums patogus miestas. Ir labai tikėtina, kad rezultatų bus daugiau, negu pakankamai. Todėl galėsite netgi išsirinkti labiausiai tinkamą variantą tikrai ne iš vieno pardavėjo pasiūlymo. Be to, tokiu būdu galima netgi ir apsipirkti niekur neišeinant iš namų. Kadangi nemaži dalis įmonių savo veiklą vykdo būtent virtualioje erdvėje ir ten priima užsakymus. Kas yra patogu abiem pusėm.