Šiomis dienomis yra pasirinkimas tarp turimo įrenginio ir virtualios saugyklos. Tiek viename, tiek kitame variante galima kaupti praktiškai bet kokius duomenis. Tiesa, ribojamas gali būti jų kiekis. Pirmuoju atveju viskas priklauso nuo turimo įrenginio talpos. Aišku, ją galima praplėsti įsigyjant daugiau atminties turinčius įrenginius, tačiau kažkuriuo atveju vis tiek bus pasiekti duomenų riba dėl techninių niuansų. Kadangi investuoti į dar sudėtingesnius sprendimus gali būti pernelyg brangu. Kitas variantas būtų virtuali duomenų saugykla, kuri taip pat dažnai būna ribotos talpos. Ir ne dėl techninių niuansų, o dėl to, jog už papildomą vietą reikia atitinkamai sumokėti. Tačiau tai veikia prenumeratos principu. Todėl sumažėjus šiam poreikiui galima atsisakyti papildomai įsigytos talpyklos. Tad ir investicijos bus gerokai mažesnės, negu pirkti fizinius įrenginius ir juose savarankiškai kaupti duomenis. Žinoma, jeigu informacija labai svarbi ir neužima daug vietos, tai galima turėti kelias jos kopijas skirtingose vietose. Būtent toks variantas laikomas saugiausia, tačiau jis tikrai nėra praktiškiausias.

Ar patikima nemokama duomenų saugykla internete?

Yra net posakis reiškiantis, kad nieko nėra nemokamai, todėl natūralu, kad tokiu atveju galima suabejoti siūlomos paslaugos patikimumu. O tai ypatingai svarbu patikint saugoti asmeninius duomenis. Žinoma, internete gali pasitaikyti labai įvairių variantų. Tačiau jeigu pasirinksite patikimo bei žinomo tiekėjo paslaugas, rizika bus minimali. Ir dažnu atveju jiems tikrai galima patikėti duomenis, net jeigu jie bus saugomi už tai nieko nemokant. Kadangi dauguma tokių saugyklų uždirba iš papildomos vietos, kurios prireikia nemažai daliai vartotojų, o už ją jau reikia atitinkamai sumokėti. Svarbiausia vengti nepatikimai ar įtartinai atrodančių svetainių. Ir prieš perkeliant savo duomenis reikėtų pasidomėti kitų vartotojų atsiliepimai apie konkrečią duomenų saugykla.

Internetinė duomenų saugykla, kokie jos privalumai?

Vienas iš pagrindinių ir pačių didžiausių privalumų yra tai, jog informacija gali būti prieinama iš bet kurio įrenginio ir bet kurios vietos. Kas ne tik užtikrina, jog duomenys nebus prarasti pametus arba sugadinus turimą įrenginį, tačiau ir palengvina darbus. Kadangi, pavyzdžiui, dirbti su tais pačiai dokumentais galima tiek naudojant darbo kompiuterį, tiek ir asmeninį arba net mobilųjį telefoną. Taip pat yra galimybė, aišku ne visose saugyklose, vienu metu redaguoti dokumentą keliems žmonėms. Kitas privalumas yra tai, kad nereikia rūpintis ir spręsti dilema pritrūkus atminties. Kadangi virtualioje erdvėje ją visuomet galima padidinti, aišku, už tam tikrą mokestį. Taip pat nereikia rūpintis visais kitais niuansais susijusiais su saugumu. Taigi, privalumų toks variantas turi tikrai nemažai. Būtent tai ir lemia, kad pastaruoju metu vis dažniau informacija saugoma virtualiai.

Koks variantas yra geriausias?

Šioje vietoje galima išgirsti pakankamai įvairių nuomonių. Vieniems atrodys geriausia viena duomenų saugykla internete, o kitiems dar kita. Ir tai reiškia, kad neblogų variantų yra tikrai ne vienas. Todėl svarbu atrasti bei išsirinkti asmeniškai priimtiniausią bei patogiausią iš jų. Aišku, renkantis galima atsižvelgti ir į kainą, ypač jeigu už ją siūloma pakankamai gera kokybė.