ABS – net ir ne kiekvienas, turintis automobilį ir sakantis, kad jau nebegali įsivaizduoti savo gyvenimo be šios transporto priemonės ir taip pat teigiantis, kad apie ją žino labai daug, negalėtų greitai atsakyti į klausimą, ką iš tiesų reiškia ši santrumpa. O net ir tuo atveju, jei ir pavyks iššifruoti santrumpą, gali būti, kad nepavyks suteikti daug informacijos apie šią svarbią automobilį dalį. Tad, jei ir jums ABS kelia daugiau klausimų nei atsakymų, pats metas įnešti daugiau aiškumo. 

Kas yra ABS?

ABS – tai stabdžių antiblokavimo sistema, kuri padeda sustabdyti transporto priemonę, net ir esant itin nesaugioms eismo sąlygoms, pavyzdžiui, esant šlapiai kelio dangai. Įdomus faktas: ar žinojote, kad esant itin slidžiai kelio dangai net ir ypač profesionalus vairuotojas, be ABS, negalės taip greitai bei efektyviai sustabdyti transporto priemonės, kaip vidutinis vairuotojas, kurio automobilyje yra įdiegta ši sistema. Taigi, kalbant trumpai, belieka tik daryti išvadą, kad ABS remontas yra tiesiog būtina investicija, jei jūsų tikslas – saugios ir kokybiškos kelionės, o taip pat ir tuo atveju, jei esate nedaug patirties turintis vairuotojas. 

Kokie komponentai sudaro ABS?

Paprastai ABS sudaro 4 komponentai – greičio jutikliai, kurie dažniausiai yra montuojami ant kiekvieno rato ir būtent jų dėka ABS žino, kada reikalingas blokavimas; vožtuvai, išlaisvinantys stabdžių spaudimą; siurblys, kuris tą patį spaudimą sugrąžina atgal bei reguliatorius, kuris stebi greičio jutiklius ir kontroliuoja vožtuvus.

Ką daryti, pastebėjus, kad ABS nebereikia taip, kaip turėtų?

Jei artimos ar tolimos kelionės metu pastebėjote, kad ABS nebeveikia taip, kaip turėtų, tikrai nederėtų bandyti problemą spręsti savarankiškai, juo labiau nederėtų jos ignoruoti. Nuo to, kaip kokybiškai ir sklandžiai veiks ABS, nemaža dalimi priklausys ir visos kelionės saugumas. Taigi, vos tik pastebėjus pirmuosius nesklandumus, iš karto derėtų kreiptis į specialistus, kad būtų įvertinta tiksli problema bei pritaikyti efektyviausi jos šalinimo būdai.

Tad priimkite pačius tinkamiausius ir geriausius sprendimus, susijusius su ABS ir mėgaukitės saugiomis, patogiomis ir maloniomis kelionėmis.