Kiekvienas automobilio vairuotojas turbūt žino, jog stabdžių sistemos gedimai gali sukelti tikrą galvos skausmą: geriausiu atveju atsieinantį finansinėmis išlaidomis, blogiausiu – nelaimingais nutikimais kelyje. Dar daugiau, kartais sunku nuspėti, kodėl sutriko automobilio stabdžių sistema.

Tad apžvelgiame dažniausius stabdžių sistemos gedimus, kurių simptomus pastebėjus svarbu kreiptis į profesionalus:

Stabdžių skysčio išsiliejimas

Stabdžių sistemos skysčio talpa automobilyje yra sandari – spaudžiant pedalą joje susikelia spaudimas, dėl ko automobilis sustoja. Tačiau jei stabdžių pedalas nusispaudžia iki pat automobilio grindinio, tai rodo, kad stabdžių sistemoje trūksta spaudimo, nes skystis iš talpos yra išsiliejęs. Šis gedimas ypač pavojingas.

Stabdžių rotoriaus deformacija

Kai automobilis neįprastai juda ar sudreba paspaudus pedalus, tai gali rodyti, kad stabdžių rotorius deformavosi. Šis gedimas dažnai pasireiškia nuo stabdžių sistemos „pervargimo“, tai yra, dažnai naudojantis automobiliu.

Stabdžių antiblokavimo sistemos (ABS) gedimas

ABS sistemos funkcija – neleisti ratams užsiblokuoti stabdymo metu. ABS sistemos sutrikimai yra vieni iš dažniausių stabdžių sistemos gedimų. Šis gedimas įprastai atpažįstamas automobilio švieslentėje užsidegus atitinkamai lemputei. Jei ši sistema išties sutrinka, automobilio stabdymo metu ratai gali nesureaguoti ir tai gali sukelti pavojingas situacijas.

Stabdžių pedalų gedimas

Stabdžių pedalai gali sugesti dėl įvairiausių priežasčių, kaip per didelė trintis, neigiamo aplinkos poveikio ar susidevėjimo paveiktas metalas. Gali būti ir taip, kad pedalai nėra tinkamai prisitvirtinę arba jų prisitvirtinimas susilpnėjęs. Stabdžių pedalų sutrikimai gali lemti situacijas, kai spaudžiant pedalą stabdžių sistema nesureaguoja, dėl ko automobilis nesustoja.

Stabdžių sistemos susidevėjimas

Technika nėra amžina, tad ir stabdžių sistema su laiku susidėvi. Neįprasti skleidžiami garsai, sunkiai valdomas vairas ir kiti stabdžių sistemos sutrikimo požymiai paprasčiausiai gali rodyti ir tai, kad automobilio stabdžių sistema paseno.

Laikas kreiptis į profesionalus

Laiku pastebėjus pirmuosius stabdžių sistemos gedimų požymius galima išsaugoti tiek pinigus, tiek laiką, tiek savo sveikatą. Nevertėtų bandyti gedimų taisyti patiems neturint reikalingų žinių ar įgūdžių – pristačius automobilį autoservisui būsite tikri, kad gedimų taisymas bus atliktas kokybiškai.

Stabdžių sistemos remontas Panevėžyje ir Utenoje – www.vaziuokle.lt