Dantų protezavimas yra gydymo metodas, padedantis atkurti dantis praradus juos dėl traumų, ligų ar senatvės. Pagal individualią burnos ertmę sukurti dantų protezai ne tik kad leidžia kramtyti įvairaus kietumo maistą, tačiau ir suteikia galimybę džiaugtis natūraliai atrodančia šypsena.

Ir nors dantų protezavimo procedūros metu pacientai yra informuojami apie pagrindines dantų priežiūros taisykles, kartais jomis atidžiai nesivadovaujama, kas ilgainiui lemia sumažėjusį dantų protezų funkcionavimą bei ilgaamžiškumą. Tad kaip tinkamai prižiūrėti dantų protezus?

  • Reguliariai valykite

Kaip ir natūraliems dantims, taip ir dantų protezams reikalingas valymas dantų pasta bent du kartus dienoje. Dantų protezus vertėtų valyti mažu abrazyvumu pasižyminčiomis dantų pastomis, bei rinktis dantų šepetėlius su minkštais šerėliais.

  • Skalaukite

Labai svarbu nepamiršti reguliariai skalauti dantų protezų. Rekomenduojama išsiimti ir praskalauti dantų protezus vandeniu kaskart pavalgius; galima naudoti ir specialų skalavimo skystį. Išsiėmus protezus, svarbu praskalauti burnos ertmę.

  • Mirkykite

Tam tikrų rūšių dantų protezus svarbu palikti nakčiai specialiame skystyje, kad išlaikytumėte jų drėgmę. Pasikonsultuokite su savo odontologu, kaip dažnai jums reikėtų mirkyti dantų protezus.

  • Venkite balinamųjų priemonių

Jei dantų protezų spalva pakinta, vertėtų kreiptis į odontologą. Dantų protezų nerekomenduojama valyti balinamosiomis pastomis ar kitomis balinamosiomis priemonėmis, kadangi jų sudėtinės medžiagos gali pakenkti dantų protezų paviršiui.

  • Stebėkite, ar dantų protezai tinkamai prisitvirtinę

Neretai su laiku dantų protezai dėl dažno jų naudojimo nebeprisitvirtina taip efektyviai burnos ertmėje. Kartais tai nesukelia didelių nepatogumų, dėl ko žmonės delsia kreiptis į odontologus.

Svarbu atkreipti dėmesį, jog tinkamai neprisitvirtinę dantų protezai gali sukelti infekcinių uždegimų burnos ertmėje, tad vos pastebėjus, kad dantų protezų prisitvirtinimas susilpnėjęs, svarbu kreiptis į odontologus.

  • Reguliariai lankykitės pas odontologą

Po dantų protezavimo procedūros odontologai informuoja savo pacientus, kaip dažnai reikėtų apsilankyti odontologo kabinete. Reikalingų konsultacijų dažnis gali skirtis priklausomai nuo burnos ertmės būklės, dantų protezų tipo bei individualių poreikių.

Visgi bent kartą per metus yra būtina apsilankyti pas odontologą, kad išvengtumėte burnos ertmės ligų ar priešlaikinio dantų protezų susidevėjimo.

 

https://dantucentras.lt/